v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Bubo cup 2018 (5 days)->Start times by name  (number of entries: 342)
Report type:
Start times by name | Start times by classes | Start times by countries | Start times by clubs

Time format:
v

NameChip numberClassClubCountry 1. 2. 3. 4. 5.
1.Aaro NurmiainenOPEN ARajamäen RykmenttiFIN 09:29:34
2.Aaro NurmiainenM21ERajamäen RykmenttiFIN 08:57:00
3.Abigael Boncina422512W21BOK AzimutSLO 08:32:00 08:59:00
4.Ajda Flašker2036371W21EOrientacijski klub KomendaSLO 08:41:00 08:53:00 09:09:00 08:47:00 08:56:00
5.Alessia Albano2013161OPEN APunto K Orienteering ASDITA 09:52:20
6.Alessio RozziOPEN BPlaninsko Društvo AjdovščinaSLO 08:44:25 09:20:20
7.Alex Farenfield419869M12CAOSGER 09:11:00 08:47:00 08:40:00 09:19:00 08:40:00
8.Alexander Friedman230740M70asa tel avivISR 08:42:00 08:48:00 08:41:00 08:30:00 09:12:00
9.Altar Ilgaz Tuzcuogullar.7205067M12Cankaya orienteering sports clubTUR 08:47:00 09:03:00 08:33:00 08:47:00 09:20:00
10.Alvaro Benavente Para8657342M21EMalarrutaESP 09:17:00 09:01:00 09:02:00 09:09:00 09:21:00
11.Alžbeta Stehlíková2111772W21A SHORTS-teamCZE 09:27:47 09:27:37 09:34:00 09:21:00 09:39:00
12.Ana Pia Pogačar1425104W18Orientacijski klub KomendaSLO 09:12:00 08:32:00 09:20:00 09:12:00 08:47:28
13.Anders Knudsen8653089M50HerlufsholmDEN 08:50:00 09:20:00 08:52:00 09:20:00 09:05:00
14.André Feldmann5054M50Kaulsdorfer OLV BerlinGER 08:44:00 09:08:00 08:54:00 08:38:00 09:01:00
15.Andrea Migliore7210005M21A LONGOricuneoITA 09:14:00 08:56:00 08:48:00
16.Andrea Müller8181188W21A LONG 08:56:00 08:48:00 09:31:00 09:20:00 08:39:00
17.Andrea Vanebo2058810W18Kongsberg O-lagNOR 09:18:00 08:36:00 09:21:00 09:30:00 09:08:00
18.Andrea Kejser Dahl Jense.OPEN COK PAN AarhusDEN
19.Andy Hemsted50196M65Harlequins ErdingtonGBR 09:10:00 09:02:00 08:35:00 09:18:00 09:14:00
20.Anita Drage9080165W50Kongsberg O-lagNOR 08:31:00 08:31:00 09:18:00 09:19:00 08:49:00
21.Anna Dettlaff9140974W21A LONGUKS WłóczykijPOL 09:12:00 08:56:00 09:27:00 09:04:00 09:03:00
22.Anna Skern2103534W10-shadowedNF WienAUT 09:22:21 09:24:09 09:27:39 09:23:12 08:35:08
23.Anna Švíglerová51128W10-shadowedOK Lokomotiva PardubiceCZE 08:31:19 09:05:35 08:45:00 08:33:21 09:03:34
24.Annika Bygdén38647W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:53:00 08:41:00 08:45:00 08:53:00 09:26:00
25.Antanas Radžius8654436M40OK LevuoLTU 09:12:00 08:59:00 08:58:00 08:51:59 08:59:02
26.Anton V P581120M60C S. TranSilva ClujROU 09:40:00 09:16:00 09:21:00 09:00:00 09:23:07
27.Antonella Sinigaglia2015609W21BSSD-AŠZ GAJAITA 08:33:00 08:37:00 09:15:00
28.Antonín Střelba2099508M12SK PragaCZE 09:19:00 08:31:00 08:36:00 08:55:00 08:30:00
29.Antonio Bringezu7050426BEGINNERSOLV PotsdamGER 08:36:12
30.Antonio BringezuOPEN COLV BasellandSUI 08:33:08 08:57:12 08:52:41
31.Artur Fankidejski9870220M35UKS WłóczykijPOL 09:17:00 09:11:00 09:21:00 09:21:00 08:31:00
32.Ashild Bergstol981952W55Kongsberg O-lagNOR 09:30:00 08:58:00 09:08:00 09:06:00 09:26:00
33.Atle Wollo8645551M50Kongsberg O-lagNOR 08:38:00 08:44:00 08:57:00 08:32:00 08:57:00
34.Atle Nikolai Wollo8161003M16Kongsberg O-lagNOR 08:46:00 09:16:00 09:07:00 08:52:00 09:22:00
35.Audhild Bakken Rognstad1991602W21EEmblem ilNOR 08:47:00 08:47:00 09:04:00 08:41:00 09:26:00
36.Aysa Asya Tuzcuogullari7205208W14Cankaya orienteering sports clubTUR 09:31:00 09:19:00 08:56:00 09:37:00 08:39:00
37.Balazs Sagi888357M10-shadowedMűegyetemi Atlétikai és Football ClubHUN 09:24:18 09:52:09 08:39:56 08:35:43 08:31:18
38.Barbara Giuganino7202221W21ECO2ITA 09:35:00 09:35:00 09:35:00 09:35:00 09:35:00
39.Barbara Kmetec1408132W21EKamniški orientacijski klubSLO 08:46:00
40.Bea Arn570316W60SCOM MendrisioSUI 09:09:00 09:27:00 09:10:00 09:09:00 09:16:00
41.Beata Adrianna Glinska2109710W45OK KapelaCRO 08:57:00 09:25:00 08:37:00 09:17:00 09:14:00
42.Beatrice Birrer8160773W45OLG GalgenenSUI 08:41:00 09:33:00 08:46:00 09:13:00 09:30:00
43.Benno Schütz7202650M21A LONGESV Lok Berlin-SchöneweideGER 09:08:00 09:02:00 09:16:00 09:02:00 09:06:00
44.Bettina Mattle8110376W40OL AmriswilSUI 08:52:00 09:22:00 08:42:00 09:16:00 08:47:00
45.Boris ErženM21 ULTIMATEŠkofjeloški orientacijski klubSLO 10:20:34
46.Carlotta Baccaro2099772W14Semiperdo Orienteering ManiagoITA 09:01:00 08:55:00 08:47:00 08:49:00 09:35:00
47.Chiara Sepin2015603W40SSD-AŠZ GAJAITA 09:28:00 09:04:00 08:48:00 08:34:00 09:11:00
48.Christian Studer64091M70OLG MurtenSUI 09:12:00 08:42:00 08:47:00 08:42:00 09:36:00
49.Christiane TrosseW21ESV TU IlmenauNOR 09:11:00 09:14:00
50.Christina Sandrand Omfjo.OPEN BOddersjaaNOR 08:48:48 09:02:24
51.Christophe Le Gland1740410M45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFRA 08:55:00 08:55:00 09:25:00 08:35:00 08:47:00
52.Clizia Zambiasi8088086W21ESemiperdo Orienteering ManiagoITA 08:35:00 08:59:00 09:07:00 08:35:00 08:36:00
53.Corinna Nieke1280593W21A LONGUSV TU DresdenGER 08:48:00 09:12:00 09:28:00 09:36:00 09:27:00
54.Daniel Šafka1403413M21 ULTIMATEYouth TeamCZE 08:35:00 08:35:00 08:46:00 08:35:00 08:44:00
55.Daniele Murador2120878M16SSD-AŠZ GAJAITA 09:28:00 09:10:00 08:59:00 08:58:00 09:04:00
56.David Borg9200690M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:26:00 09:32:00 09:13:00 09:32:00 08:42:00
57.David Sedej406860BEGINNERSOK AzimutSLO 09:02:20
58.Dirk BringezuOPEN COLV PotsdamGER 08:49:30 09:00:23 08:52:38
59.Dirk Bringezu692105OPEN BOLV PotsdamGER 08:39:35
60.Dmytro Kulikov1300240M55O-PenserUKR 08:46:00 08:30:00 09:02:00 09:18:00 08:53:00
61.Duncan Archer8110277M40Cleveland Orienteering KlubGBR 09:29:00 09:29:00 08:51:00 09:05:00 09:03:00
62.Edvin Wollbrand7050607M14OK Ravinen - NackaSWE 09:16:00 09:08:00 09:28:00 08:36:00 08:42:00
63.Elena Buono210212W50A.S.D. Arco di cartaITA 08:43:00 09:13:00 09:13:00 09:07:00 08:33:00
64.Elena Sologubova8643714W50Club by name of GorelovRUS 09:25:00 09:31:00 09:16:00 08:49:00 08:41:00
65.Eleonora Herashchenko2091745W45PelengUKR 09:17:00 08:37:00 08:33:00 09:25:00 08:58:00
66.Elias Mühlbacher446312M10-shadowedNF SteiermarkAUT 10:43:21 08:30:16 09:02:36 08:31:21 08:38:39
67.Elisa AlbrizioOPEN BPunto K Orienteering ASDITA 09:31:59
68.Elisabeth Hetlevik2058812W50Kongsberg O-lagNOR 09:19:00 09:01:00 09:20:00 09:31:00 08:57:00
69.Elisabeth Lindstedt19852OPEN COK Ravinen - NackaSWE 09:15:05 08:54:21 09:23:04 08:31:33 08:39:42
70.Elizabete Vimba2008858W18Auseklis IKLAT 08:36:00 08:54:00 09:18:00 09:00:00 08:50:00
71.Ema Bikeliene303287W50Labirintas OKLTU 08:55:00 08:37:00 09:10:00 09:01:00 09:09:00
72.Emmanuelle Le Gland1177404W45ANNECY SPORTS ORIENTATIONFRA 08:45:00 09:17:00 08:39:00 08:49:00 08:42:00
73.Enikö Gyöngyi889143W55C S. TranSilva ClujROU 08:47:01 08:40:00 09:01:00 09:22:00 09:15:21
74.Erik Alabor8641997M21A LONGOLG KakowaSUI 08:44:00 09:18:00
75.Erik Urzua-Wöhrer2800146M10TVJahn WolfsburgGER 08:33:00 08:41:00 09:18:00 08:41:00
76.Ermina Farenfield2049455OPEN ACAOSGER 09:09:37 08:47:15 08:42:00 09:06:13 08:37:11
77.Eva Haberkorne-Vimba2300823W40ZiemelkurzemeLAT 09:10:00 08:58:00 08:44:00 09:22:00 08:59:00
78.Ezio Paris503381M65Orienteering Mezzocorona A.S.D.ITA 09:26:00 09:18:00 08:36:00 08:46:00 08:50:00
79.Fabio Birrer8061201M18OLG GalgenenSUI 09:15:00 09:03:00 09:34:00 08:51:00 08:55:00
80.Finn Alabor8638714M12OLG KakowaSUI 08:55:00 08:41:00
81.Francesca RovereOPEN ASSD-AŠZ GAJAITA 09:20:29
82.Francis Vimba2008866M12Auseklis IKLAT 09:03:00 09:11:00 08:35:00 09:11:00 09:10:00
83.Fränzi Hubmann1111981W40OL Regio WilSUI 08:34:00 08:46:00 08:45:00 08:40:00 09:05:00
84.George Crawford-smith50161M70Pendle Forest OrienteersGBR 08:54:00 09:00:00 08:49:00 09:00:00 08:40:00
85.Gianfranco Siega2091671OPEN CSSD-AŠZ GAJAITA 09:13:22 09:19:22 09:19:58 09:02:08 09:07:18
86.Goran Polojaz2065885M14SSD-AŠZ GAJAITA 08:52:00 09:24:00 09:25:00 08:52:00 09:22:00
87.Gregor Pavlič2065880OPEN ASSD-AŠZ GAJAITA 08:40:19
88.Gudrun Feldmann5067W50Kaulsdorfer OLV BerlinGER 08:49:00 08:55:00 09:15:00 09:25:00 08:37:00
89.Gustav Heldt439595OPEN BSödertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:34:59 09:04:28 09:02:37 09:32:31
90.Gytis Juska400250M70Labirintas OKLTU 08:48:00 08:54:00 08:48:00 08:48:00 09:04:00
91.Gyula Matics8163264M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHUN 09:23:00 08:41:00 08:53:00 08:47:00 09:15:00
92.Hanna Bringezu7132613OPEN COLV PotsdamGER 08:34:19 08:31:35 08:58:11 08:54:10
93.Helene Eger1700306W18Kongsberg O-lagNOR 08:54:00 09:00:00 09:17:00 09:18:00 09:32:00
94.Hilde Storløkken9101428W55Kongsberg O-lagNOR 09:14:00 08:42:00 09:06:00 08:34:00 09:02:00
95.Igor Bončina1968213M50OK AzimutSLO 08:59:00 09:08:00
96.Igor Gavrilov1007956M45Orientacijski klub KomendaSLO 09:15:00 09:23:00 09:28:00 08:51:00 08:31:00
97.Inessa Cherniavsky2068663OPEN BOC MünchenGER 09:45:28 08:33:33 08:33:10 08:37:15
98.Ingeborg Kinck RannemBEGINNERSFossum IFNOR
99.Ingeborg Kinck RannemBEGINNERSFossum IFNOR 08:52:45 09:10:14
100.Iris Aurora Pecorari210018W16Semiperdo Orienteering ManiagoITA 08:32:00 09:20:00 08:44:00 08:32:00 08:30:00
101.Irma Pretnar1398945OPEN BKamniški orientacijski klubSLO 08:57:08 08:56:14 08:37:46 08:44:46 09:00:14
102.Ivana Filipová2096120W45SOOB Spartak Rychnov nad KněžnouCZE 09:29:00 09:09:00 08:42:00 09:29:00 09:22:00
103.Jan Candy1407398W65Orienteering Western AustraliaAUS 08:45:00 08:45:00 09:00:00 08:45:00 08:36:00
104.Jan Cechlovsky8200M21A LONGYouth TeamCZE 08:32:00 09:20:00 09:19:00 08:50:00 08:54:00
105.Jan Cokan2113837M12Orientacijski klub KomendaSLO 08:34:00
106.Jan KocbachM35 ULTIMATEFana ILNOR 09:10:00 09:14:00
107.Jan Láska207835OPEN CYouth TeamCZE 09:02:56 08:52:12 09:11:03 08:59:21 09:04:12
108.Janko Lapajne406850M65OK AzimutSLO 08:46:00 08:54:00 08:38:00 09:26:00 08:42:00
109.Janne Van Gelder7166102W16OmegaBEL 09:04:00 09:04:00 08:39:00 09:12:00 08:54:00
110.Janosch Alabor8636553M16OLG KakowaSUI 08:40:00 09:02:00
111.Jaromir Bilek9011M60KOB TJ Sokol KunvaldCZE 09:00:00 08:52:00 09:27:00 09:24:00 08:52:00
112.Jens Olav Kløvrud1416940M55Lillomarka o-lagNOR 08:42:00 08:38:00 09:06:00 09:06:00 08:41:00
113.Jeppe Kejser Dahl Jensen7500400M18OK PAN AarhusDEN 09:27:00 09:27:00 09:31:00 08:39:00 08:49:00
114.Jiri Blaha8655423M14Ekonom PrahaCZE 08:36:00 08:36:00 09:27:00 09:00:00 08:50:00
115.Johan Eger1700300M16Kongsberg O-lagNOR 08:58:00 08:52:00 09:04:00 09:04:00 08:58:00
116.Johan Wikström880917M21A LONGSävedalens AIKSWE 08:50:00 09:26:00 09:15:00 08:44:00 09:18:00
117.Jon Strand1401341M10Kongsberg O-lagNOR 09:13:00 08:33:00 09:17:00 08:57:00 08:52:00
118.Jonas Borg930111M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:38:00 09:08:00 09:20:00 09:08:00 09:24:00
119.Jörg Hubmann8638720M50OL Regio WilSUI 09:20:00 09:02:00 08:50:00 08:50:00 08:49:00
120.Jozef Pelessoni2084574M16SSD-AŠZ GAJAITA 08:34:00 09:34:00 09:06:00 08:46:00 09:28:00
121.Jukka Hakulinen445696M55Vehkalahden VeikotFIN 09:26:00 08:46:00 09:07:00 08:34:00 08:37:00
122.Julia Petra960922W21A LONGC S. TranSilva ClujROU 09:28:00 09:04:00 09:33:00 09:28:00 08:55:00
123.Juris Kokins1301911M60SKIO LatviaLAT 09:32:00 08:36:00 09:22:00 08:52:00 08:48:00
124.Kamil Pipek2049532M45OK Lokomotiva PardubiceCZE 09:23:00 09:03:00 09:23:00 08:59:00 08:55:00
125.Kari Strand443348W40Kongsberg O-lagNOR 08:40:00 09:16:00 08:47:00 08:52:00 08:53:00
126.Karin Pust2069847W14Orientacijski klub KomendaSLO 08:49:00 08:50:00 09:43:00
127.Karin Vogl1700505W21BSV MietrachingGER 08:31:00 08:31:00 08:30:00 08:31:00 08:32:00
128.Karl Levin870620M21A LONGSävedalens AIKSWE 09:02:00 09:14:00 09:11:00 08:32:00 09:30:00
129.Karolina Pipkova7200907W12OK Lokomotiva PardubiceCZE 08:51:00 08:43:00 08:54:00 09:07:00 08:45:00
130.Kaspars Cers8010333M40Auseklis IKLAT 08:35:00 09:23:00 08:57:00 09:35:00 09:09:00
131.Katarina Borg501859W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:01:00 08:57:00 08:35:00 09:01:00 08:34:00
132.Katerina Mikolaskova2133907OPEN B 08:32:12 08:33:30 08:30:31 08:37:24 08:32:11
133.Kateřina Švíglerová2081386W12OK Lokomotiva PardubiceCZE 09:07:00 09:07:00 08:56:00 08:35:00 09:05:00
134.Katja Leickt1020603W16Tullinge SKSWE 09:20:00 08:48:00 08:42:00 09:20:00 09:02:00
135.Kent Berggren29907M50Tullinge SKSWE 08:56:00 08:38:00
136.Kiara Nijst6212W12OmegaBEL 08:43:00 08:35:00 08:53:00 08:43:00 09:15:00
137.Kjersti Straete7180665W50Ringerike o-lagNOR 09:07:00 09:07:00 09:12:00 08:37:00 09:05:00
138.Kjersti Tonnessen Bergst.981950W18Kongsberg O-lagNOR 08:42:00 09:24:00 09:25:00 08:30:00 09:20:00
139.Klara Borg9200685W14Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:25:00 09:07:00 08:51:00 09:01:00 09:03:00
140.Knut Aas7120361M55Ringerike o-lagNOR 09:22:00 09:14:00 09:10:00 08:30:00 09:21:00
141.Kris Van Gelder7700922M45OmegaBEL 08:31:00 08:31:00 09:34:00 09:35:00 09:07:00
142.Kristin Eger1700304W45Kongsberg O-lagNOR 09:33:00 08:53:00 08:44:00 08:41:00 08:46:00
143.Kristin Kinck RannemOPEN CFossum IFNOR 08:55:27 09:13:11
144.Kristina Bringezu692910W45OLV PotsdamGER 08:49:00 09:13:00 08:34:00 09:21:00 08:50:00
145.Kuba Drągowski8628698M21EOK! SPORTPOL 09:09:00 08:45:00 08:59:00 08:53:00 09:01:00
146.Kurt Huber8113485M70SPOBOSUI 08:36:00 09:18:00 08:44:00 09:12:00 08:56:00
147.Lars Bygdén7720627M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:47:00 08:43:00 09:22:00 09:11:00 09:19:00
148.Lenka Vorackova9201331OPEN ASK OS Nové Město na MoravěCZE 09:33:40 09:35:32 09:22:16 09:39:35 09:36:17
149.Lennart Borg9621111M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:27:00 08:59:00 09:35:00 09:31:00 08:43:00
150.Libor Banana8656550M21 ULTIMATEDROTSLO 10:09:33 09:43:20
151.Libor Filip2080850M45SOOB Spartak Rychnov nad KněžnouCZE 09:07:00 09:27:00 09:29:00 09:23:00 08:39:00
152.Liga Cera2078918W40Auseklis IKLAT 09:16:00 09:10:00 08:51:00 08:46:00 08:35:00
153.Lina Berggren15150W50Tullinge SKSWE 08:37:00 09:19:00
154.Linus Mattle8051208M10OL AmriswilSUI 08:57:00 08:57:00 09:16:00 08:49:00 09:22:00
155.Lisa Heldt2048674OPEN CSödertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:49:22 08:38:18 09:04:16 09:11:26 09:18:14
156.Lisa Hubmann8638715W14OL Regio WilSUI 09:19:00 09:31:00 08:49:00 09:19:00 08:31:00
157.Lisa Leickt44838W45Tullinge SKSWE 08:37:00 09:29:00 08:43:00 08:57:00 08:54:00
158.Liva Cera8019999W16Auseklis IKLAT 09:28:00 08:56:00 08:37:00 09:04:00 09:10:00
159.Lorenza PravatoOPEN BPlaninsko Društvo AjdovščinaSLO 08:49:58 09:09:29
160.Lorraine Batts-Clok50047OPEN CCleveland Orienteering KlubGBR 08:41:19 08:45:20
161.Lovisa Borg449121W12Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:35:00 08:51:00 08:55:00 08:59:00 08:55:00
162.Luca Matics339870W10-shadowedMűegyetemi Atlétikai és Football ClubHUN 08:33:21 08:36:34 09:14:58 08:35:45 08:31:16
163.Lucie Filipová2027245W16SOOB Spartak Rychnov nad KněžnouCZE 08:40:00
164.Ludmila Myasnikova1302197W70KaliningradRUS 08:57:00 09:15:00 08:32:00 09:15:00 08:52:00
165.Lukas Mühlbacher8170807M12NF SteiermarkAUT 08:55:00 09:19:00 08:37:00 09:03:00 09:00:00
166.Manuel Brogli1600012M21A LONGOLV BasellandSUI 08:56:00 08:56:00 09:17:00 09:26:00 09:00:00
167.Marcell Matics46082M10Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHUN 08:41:00 09:05:00 09:15:00 08:33:00 09:12:00
168.Marco Birrer8030399M20OLG GalgenenSUI 09:38:00 09:23:00 08:30:00 09:23:00 08:37:00
169.Marco Giovannini52797M40OK TrzinSLO 08:53:00 08:47:00 08:55:00 08:41:00 09:27:00
170.Marco Urzua-Wöhrer2801145M14TVJahn WolfsburgGER 08:44:00 08:52:00 09:23:00 09:08:00
171.Marek Skorpil52275M10OK BradaCZE 09:05:00 08:49:00 09:14:00 09:05:00 09:02:00
172.Mariann Kejser7500300W55OK PAN AarhusDEN 08:50:00 08:50:00 09:03:00 09:14:00 08:30:00
173.Marina Movko2300540W55KaliningradRUS 09:22:00 09:22:00 09:07:00 08:58:00 09:18:00
174.Marirosa Hechich46176W45Semiperdo Orienteering ManiagoITA 09:13:00 08:49:00 09:05:00 09:18:00
175.Marit Söderqvist209067W40OK KåreSWE 08:46:00 08:34:00 08:49:00 09:04:00 08:41:00
176.Marit Vala2099789W21A SHORTOppsal OrienteringNOR 09:09:00 09:09:00 09:32:00 08:57:00 09:07:00
177.Mark Heikoop640117M35 ULTIMATEClub OLifantNL 09:00:00 09:00:00 09:35:00 09:00:00 08:51:00
178.Mark Obers433425OPEN AHaestveda OKSWE 09:52:40 09:14:17
179.Mark ObersOPEN BHaestveda OKSWE 08:57:29
180.Marketa Blahová7209480W45Ekonom PrahaCZE 09:05:00 09:01:00 08:53:00 08:45:00 09:10:00
181.Marko Germani2015649M21BSSD-AŠZ GAJAITA 09:34:00 09:34:00 09:31:00
182.Markus Glad1399708M21EEmblem ilNOR 08:45:00 09:09:00 09:00:00 09:17:00 08:51:00
183.Marte Eger1700301W12Kongsberg O-lagNOR 08:59:00 08:59:00 08:52:00 08:51:00 08:35:00
184.Martin Bygdén8020421M21A LONGSödertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:14:00 08:32:00 09:09:00 08:38:00 08:30:00
185.Martin Farenfield419868OPEN ACAOSGER 09:11:19 08:46:15 08:38:48 08:59:42 08:31:34
186.Martin Skorpil2011900M60OK BradaCZE 09:08:00 09:32:00 09:23:00 09:40:00 09:00:00
187.Martin Stangebye2099771OPEN CNydalens SkiklubNOR 09:20:15 09:01:07 09:13:25 09:15:24 09:09:17
188.Mārtiņš Vimba2008877M40ZiemelkurzemeLAT 09:35:00 09:17:00 08:52:00 09:17:00 09:21:00
189.Martyna Miśkiewicz7200382W21A SHORTOK! SPORTPOL 08:33:00 08:33:00 09:30:00 09:09:00 08:51:00
190.Massimiliano Furlan2015606M16SSD-AŠZ GAJAITA 09:04:00 09:22:00 09:03:00 09:10:00 08:34:00
191.Matej Ferluga2084579M10SSD-AŠZ GAJAITA 08:49:00 09:13:00 09:13:00 09:13:00 08:42:00
192.Matija RazumM21EDROTSLO 10:00:34
193.Mats Heldt631201M45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:35:00 08:35:00 09:33:00 08:31:00 09:35:00
194.Matteo VedoatoM10-shadowedPunto K Orienteering ASDITA 09:32:23 09:31:49
195.Matthias Kretzschmar7200392M21EPost SV DresdenGER 08:53:00 08:53:00 08:58:00 09:01:00 08:41:00
196.Mauro Clemente2013162M55SSD-AŠZ GAJAITA 08:54:00 09:18:00 08:57:00 09:22:00 09:09:00
197.Mauro Sergas2045578OPEN APunto K Orienteering ASDITA 09:38:03 09:48:14
198.Max Bloor8150600M18InterlopersGBR 09:03:00 08:51:00 09:30:00 09:03:00 08:43:00
199.Maxim Simakov889818M21EOmega MoscowRUS 09:01:00 09:34:03 09:03:00 08:45:00 09:11:00
200.Michal Blaha8655418M14Ekonom PrahaCZE 09:08:00 09:16:00 09:29:00 08:44:00 09:06:00
201.Michal Borák2042532M21A SHORTEkonom PrahaCZE 08:40:00 08:40:00 08:31:00 08:40:00 08:35:00
202.Michal Voracek52142M35 ULTIMATESK OS Nové Město na MoravěCZE 08:50:00 08:50:00 08:36:00 08:40:00 08:36:00
203.Michela Degrassi2045657OPEN APunto K Orienteering ASDITA 10:00:04
204.Migle Levickiene1401260W45OK LevuoLTU 09:26:58 09:05:00 08:57:00 08:51:01 08:59:01
205.Mikko Lepo9101923M45Suunta JyväskyläFIN 09:31:00 08:51:00 09:30:00 09:07:00 09:11:00
206.Misha Chernykh8643721M16Club by name of GorelovRUS 08:52:00 09:04:00 09:01:00 08:34:00 09:16:00
207.Mojca Flerin Drevenšek1404141W21EKamniški orientacijski klubSLO 08:59:00 08:41:00 09:08:00 08:42:58 09:06:00
208.Morten RannemM45Fossum IFNOR 08:43:00 09:23:00
209.Mykola Sonin1300212M70O-PenserUKR 09:18:00 08:36:00 08:42:00 09:06:00 09:20:00
210.Nastja Ferluga2114479W14SSD-AŠZ GAJAITA 09:13:00 09:13:00 08:52:00 09:07:00 08:55:00
211.Natalia Lazareva2055107W60KaliningradRUS 08:51:00 09:09:00 09:12:00 08:51:00 09:08:00
212.Niko Hakulinen445709M21A LONGVehkalahden VeikotFIN 08:44:00 08:50:00 09:12:00 09:14:00 08:36:00
213.Nina Hubmann8638741W16OL Regio WilSUI 09:12:00 09:28:00 08:41:00 09:28:00 08:46:00
214.Nisse Van Gelder7140504M14OmegaBEL 09:24:00 08:44:00 09:24:00 09:16:00 08:34:00
215.Odd Strand443351M45Kongsberg O-lagNOR 08:39:00 09:15:00 09:27:00 09:03:00 09:27:00
216.Ofer Yodfat2071017M60Modiin O clubISR 09:24:00 09:24:00 09:29:00 08:44:00 08:56:00
217.Øivind Myhre243991M60Kongsberg O-lagNOR 08:36:00 09:08:00 09:26:00 09:16:00 09:20:00
218.Olav Johannes Deelstra503530M21EOppsal OrienteringNOR 08:37:00 09:17:00 09:01:00 08:37:00 09:31:00
219.Oleksandr Serhieiev1300298M60O-PenserUKR 08:44:00 09:40:00 09:28:00 08:36:00 09:04:00
220.Ondrej Blaha9700729M45Ekonom PrahaCZE 09:19:00 09:31:00 09:31:00 09:39:00 09:39:00
221.Ondrej Pipek8651710M16OK Lokomotiva PardubiceCZE 08:40:00 08:46:00 09:05:00 08:40:00 09:10:00
222.Ondrej Stehlik8087M21A SHORTS-teamCZE 08:32:00 08:32:00 08:30:00 08:32:00 08:31:00
223.Ondřej Střelba7209464M40SK PragaCZE 09:11:00 09:35:00 08:54:00 09:11:00 08:51:00
224.Ondřej Vaniš2027205M21A LONGYouth TeamCZE 09:20:00 08:38:00 09:10:00 09:20:00 09:12:00
225.Oto Cers2049496M12Auseklis IKLAT 08:32:00
226.Oystein AmundrudM45Stavanger OrienteringsklubbNOR 09:24:00 09:19:00 09:15:00
227.Øyvind Drage9102155M55Kongsberg O-lagNOR 08:50:00 09:06:00 09:03:00 09:02:00 08:57:00
228.Paolo Pizzamus7823774OPEN BSSD-AŠZ GAJAITA 08:49:10 08:56:19
229.Patrik Leickt780757M50Tullinge SKSWE 09:08:00 09:26:00 08:56:00 08:44:00 08:53:00
230.Patrik Söderqvist750505M40OK KåreSWE 08:47:00 08:53:00 08:56:00 09:23:00 08:39:00
231.Paula Hakulinen445701OPEN BEspoon SuuntaFIN 08:30:14 08:30:09 08:45:16 08:30:24 08:30:12
232.Paulo Urzua9090910M40TVJahn WolfsburgGER 08:59:00 09:11:00 08:49:00 08:53:00
233.Pavel Trejtnar9014M55KOB TJ Sokol KunvaldCZE 09:30:00 09:26:00 08:59:00 08:46:00 09:01:00
234.Pavla Blahová8653088W18Ekonom PrahaCZE 08:48:00 09:06:00 09:22:00 08:54:00 09:02:00
235.Pavla Švíglerová889272W40OK Lokomotiva PardubiceCZE 08:58:00 08:40:00 08:43:00 08:58:00 09:17:00
236.Pekka Hakulinen2041029M50Espoon SuuntaFIN 08:32:00 08:32:00 08:58:00 09:02:00 08:37:00
237.Penny Hemsted221492W70Harlequins ErdingtonGBR 08:39:00 08:39:00 08:30:00 08:39:00 09:00:00
238.Per AnderssonOPEN BVaggeryds SOKSWE 09:01:39
239.Per Wollbrand7661009M50OK Ravinen - NackaSWE 09:02:00 08:50:00 08:53:00 09:14:00 09:09:00
240.Per Dahl Jensen7500200M55OK PAN AarhusDEN 09:34:00 08:34:00 09:01:00 09:34:00 08:45:00
241.Per Oivind Eger1700305M45Kongsberg O-lagNOR 08:51:00 09:07:00 09:32:00 09:15:00 08:35:00
242.Peter Ferluga2015607M40SSD-AŠZ GAJAITA 09:17:00 08:35:00 08:47:00 09:29:00 08:57:00
243.Peter Sági888370M40Műegyetemi Atlétikai és Football ClubHUN 08:41:00 09:05:00 08:48:00 08:59:00 08:33:00
244.Peter Tušar1401615M21EOK AzimutSLO 09:33:00 08:30:02 09:36:00 09:33:00 09:36:00
245.Petra Stojan2069834OPEN BOrientacijski klub KomendaSLO 08:34:31
246.Petula SchützBEGINNERSKaulsdorfer OLV BerlinGER 09:00:14 08:37:29 09:12:10 08:58:29
247.Petula Schütz5139W21A SHORTKaulsdorfer OLV BerlinGER 08:45:00 08:45:00 09:33:00 08:33:00 08:35:00
248.Philippe Ravenel9190563M55co colmarFRA 08:30:00 08:42:00 09:11:00 09:14:00 09:29:00
249.Phillip Batts8630900M55Cleveland Orienteering KlubGBR 09:18:00 09:02:00 09:13:00 09:10:00 08:33:00
250.Pietro Sergas2110100M14Punto K Orienteering ASDITA 09:26:00 09:32:00 08:58:00
251.Piia Latva-kiskolaW21ERajamäen RykmenttiFIN 09:05:00
252.Piia Latva-kiskolaOPEN ARajamäen RykmenttiFIN 09:31:00
253.Pippa Archer503510W40Cleveland Orienteering KlubGBR 09:04:00 08:52:00 08:46:00 09:10:00 09:23:00
254.Polona Jezeršek7210499W21EOrientacijski klub KomendaSLO 08:53:00 09:05:00 08:48:24
255.Quentin Harding8442222M55ClaroGBR 08:58:00 08:54:00 09:04:00 08:58:00 09:37:00
256.Renato Pelessoni211382OPEN BSSD-AŠZ GAJAITA 09:08:36
257.Rimantas Cicėnas2043093M70Labirintas OKLTU 09:00:00 09:06:00 08:46:00 08:36:00 08:48:00
258.Rita Pellegrini8170655W60C.O. Aget LuganoSUI 08:33:00 08:51:00 09:09:00 09:27:00 09:24:00
259.Roar Tonnessen981951M55Kongsberg O-lagNOR 08:38:00 08:58:00 09:05:00 08:42:00 08:49:00
260.Robert Bloor600500M55InterlopersGBR 09:10:00 09:10:00 09:12:00 09:30:00 09:13:00
261.Roberto LarotellaOPEN AOrienteering TriesteITA 09:08:55
262.Roberto Montes Marcos8638582M45Astur Extrem Club de OrientaciónESP 08:43:00 09:11:00 09:20:00 08:47:00 09:03:00
263.Roger André Vanebo2058863M50Kongsberg O-lagNOR 09:26:00 09:14:00 08:55:00 09:08:00 08:45:00
264.Roland Vogl1680202M21BSV MietrachingGER 09:34:00 09:37:00 09:35:00 09:40:00 09:37:00
265.Roman Sladič442575OPEN BŠkofjeloški orientacijski klubSLO 09:03:16
266.Rosina Wackernagel1041989W21BOLV BasellandSUI 08:37:00 08:37:00 08:31:00 08:43:00 09:31:00
267.Rostislav Herashchenko7000148M12PelengUKR 08:31:00 09:27:00 08:38:00 08:39:00 08:50:00
268.Ruben Tič2120839M16SSD-AŠZ GAJAITA 09:16:00 08:58:00 09:08:00 09:22:00 08:52:00
269.Russell Candy1392054M65Orienteering Western AustraliaAUS 08:54:00 08:46:00 08:39:00 09:02:00 09:06:00
270.Ruth Ker8067676W50ClaroGBR 09:31:00 09:25:00 09:19:00 08:55:00 08:53:00
271.Ruth Nativ2071179W55Modiin O clubISR 09:06:00 09:06:00 09:04:00 08:42:00 09:10:00
272.Ruth Wüest8625669W60Alpstein-OSUI 09:27:00 08:33:00 09:11:00 08:33:00 09:32:00
273.Saku Hakulinen445704M18Vehkalahden VeikotFIN 08:39:00 08:39:00 09:33:00 09:15:00 09:01:00
274.Sami Kääriäinen2099787M45Turun MetsänkävijätFIN 09:11:00 08:47:00 09:19:00 08:39:00 08:59:00
275.Sandi LovrečičOPEN AOrientacijski klub KomendaSLO 08:31:17
276.Sandra Obers433414OPEN CHaestveda OKSWE 09:04:33 08:43:55
277.Sandra Wöhrer9102285W40TVJahn WolfsburgGER 09:22:00 09:28:00 08:50:00 09:28:00
278.Sanna Svensson890119W21A LONGSävedalens AIKSWE 09:04:00 09:20:00 09:29:00 08:48:00 09:11:00
279.Sarah Wollo1402780W18Kongsberg O-lagNOR 09:06:00 08:48:00 09:23:00 08:42:00 08:32:00
280.Šárka Knížková8659402W21A LONGYouth TeamCZE 09:20:00 09:28:00 09:30:00 09:12:00 08:47:00
281.Selina Skern700222W10NF WienAUT 09:21:00 09:21:00 09:26:00 09:21:00 08:32:00
282.Sergey Cherniavsky7204579M45OC MünchenGER 08:59:00 09:19:00 09:26:00 08:55:00 08:51:00
283.Sergey Chernykh8638340M55Club by name of GorelovRUS 09:02:00 09:30:00 08:58:00 08:54:00 09:33:00
284.Sergey Myasnikov2088790M70KaliningradRUS 08:30:00 08:30:00 08:45:00 09:18:00 08:32:00
285.Sergii Kryvoruchko1300293M50O-PenserUKR 09:14:00 08:56:00 08:51:00 08:56:00 08:33:00
286.Sigrid Kinck RannemOPEN CFossum IFNOR 08:53:42 09:11:11
287.Sofia Farenfield64323W14CAOSGER 09:37:00 08:49:00 08:55:00 08:55:00 08:47:00
288.Sofia Heldt680219W45Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 09:21:00 09:21:00 08:41:00 09:09:00 09:06:00
289.Sølve Drage9779779M18Kongsberg O-lagNOR 08:51:00 09:15:00 09:32:00 09:27:00 09:07:00
290.Stanislav Borák2042539M65Ekonom PrahaCZE 08:30:00 09:26:00 08:34:00 08:54:00 08:34:00
291.Stefan Birrer8170773M45OLG GalgenenSUI 09:03:00 08:39:00 09:21:00 09:27:00 09:31:00
292.Stefano Brambilla7203667M35 ULTIMATECO2ITA 08:30:00 08:30:00 08:34:00 08:30:00 08:32:00
293.Stein Aas Straete7150703M16Ringerike o-lagNOR 09:22:00 09:28:00 09:00:00 09:16:00 08:40:00
294.Stella Cignini2048128W16Punto K Orienteering ASDITA 08:56:00 08:40:00 08:43:00 08:56:00 08:38:00
295.Steve Smirthwaite8657442M60MoravianGBR 08:52:00 09:00:00 09:24:00 09:08:00 09:12:00
296.Stina Bygdén8051010W14Södertälje-Nykvarn OrienteringSWE 08:55:00 08:43:00 08:48:00 09:13:00 09:19:00
297.Svein-Erik Soegaard343935M55Kongsberg O-lagNOR 09:06:00 08:50:00 09:08:00 09:26:00 09:17:00
298.Tajda Bogataj7487748W21EOK AzimutSLO 10:13:35 08:35:00 10:03:40 10:05:32
299.Tale Strand443340W18Kongsberg O-lagNOR 09:30:00 09:12:00 09:19:00 09:06:00 08:44:00
300.Tana Pipkova2049550W45OK Lokomotiva PardubiceCZE 09:09:00 08:45:00 08:36:00 09:33:00 09:02:00
301.Tanja Pretnar1398953OPEN BKamniški orientacijski klubSLO
302.Tarja Lepo1304076W50Suunta JyväskyläFIN 09:01:00 09:37:00 09:17:00 08:31:00 09:13:00
303.Teemu Hakulinen2041028OPEN A 09:13:46 08:36:59 09:23:25 09:04:10 08:51:24
304.Tereza Filipová2091516W18SOOB Spartak Rychnov nad KněžnouCZE 08:30:00 08:30:00 09:16:00 08:48:00 08:38:00
305.Theo Bringezu9130902OPEN COLV PotsdamGER 08:37:16 08:34:19 08:56:12 08:53:13
306.Therese Alfredsson870517W21A SHORTSävedalens AIKSWE 08:57:00 08:57:00 09:31:00 08:45:00 09:23:00
307.Thomas Mühlbacher8140996OPEN BNF SteiermarkAUT 08:47:31 09:13:13 08:36:37 09:13:32 09:21:14
308.Tim Skern337622OPEN CNF WienAUT 09:05:58 08:59:10 09:02:02 08:43:33 08:36:11
309.Tine Meyhoff Petersen8631591W50HerlufsholmDEN 09:37:00 08:49:00 09:11:00 08:43:00 09:01:00
310.Tino Nijst49827M35 ULTIMATEOmegaBEL 08:40:00 08:40:00 08:35:00 08:50:00 08:40:00
311.Tomaž Pust2088287OPEN AOrientacijski klub KomendaSLO 09:08:09 09:10:31 09:27:22
312.Tord Strand1428403M20Kongsberg O-lagNOR 09:32:00 09:17:00 08:31:00 09:17:00 08:31:00
313.Toril Hallan7202589W55Lillomarka o-lagNOR 08:34:00 09:14:00 09:05:00 09:30:00 08:54:00
314.Tuija HakulinenOPEN C 08:32:47 08:30:32 08:30:15
315.Tuija Hakulinen445710OPEN BVehkalahden VeikotFIN 08:38:20 08:39:12 08:30:32 08:30:15
316.Tuva Aas Straete7032501W18Ringerike o-lagNOR 09:00:00 09:18:00 09:15:00 09:24:00 09:14:00
317.Tzvetanka Vassileva2029966OPEN BCO2ITA 10:32:33 09:28:11 09:22:55 09:28:18 09:35:16
318.Unn Hilde Heggedal7204923W55Kongsberg O-lagNOR 08:58:00 09:30:00 09:02:00 08:50:00 08:46:00
319.Valerii Herashchenko2068654M55PelengUKR 08:34:00 09:22:00 09:09:00 08:38:00 09:05:00
320.Vanda Králová7260013W21A LONGBáječné ženy v orientačním běhuCZE 09:36:00 09:36:00 09:32:00 08:56:00 09:19:00
321.Veera Lepo2041027OPEN CSuunta JyväskyläFIN 09:16:12 08:54:17 09:05:24 09:06:11
322.Vendela Söderqvist9431432W16OK KåreSWE 08:48:00 09:12:00 08:38:00 08:48:00 09:26:00
323.Veronica De Eccher337791W14Friuli MTB & OrienteeringITA 08:43:00 09:25:00 08:54:00 09:31:00 09:27:00
324.Véronique Ravenel9051964W50co colmarFRA 09:13:00 08:43:00 09:14:00 09:13:00 08:45:00
325.Vertti Lepo2041030OPEN BSuunta JyväskyläFIN 09:15:08 09:14:34 09:08:20 09:01:27
326.Vetle Drage9020722M16Kongsberg O-lagNOR 09:10:00 08:34:00 08:58:00 09:28:00 08:46:00
327.Victor Mirochnichenko2300501M60KaliningradRUS 09:16:00 08:44:00 09:25:00 09:32:00 09:08:00
328.Vincenzo Pellegrini8311053M65C.O. Aget LuganoSUI 08:38:00 08:30:00 08:37:00 08:38:00 08:58:00
329.Vladimir ChernykhOPEN BKaliningradRUS 09:10:12 09:24:12
330.Vlado Sedej1398546M65OK AzimutSLO 09:02:00 09:10:00 08:40:00 09:10:00 09:30:00
331.Vytautas Bikelis303007M55Labirintas OKLTU 09:14:00 09:34:00 09:00:00 08:50:00 09:25:00
332.Walter Söderqvist431433M12OK KåreSWE 08:39:00 08:39:00 08:39:00 08:31:00 09:30:00
333.Wendy Crawford-smith50182W70Pendle Forest OrienteersGBR 09:15:00 08:57:00 08:31:00 08:57:00 08:44:00
334.Wille Söderqvist9050309M14OK KåreSWE 09:00:00 09:00:00 09:22:00 09:24:00 09:14:00
335.Willi Streuli8642001M70Alpstein-OSUI 09:06:00 09:12:00 08:43:00 08:54:00 09:28:00
336.Wilma Leickt9040910W14Tullinge SKSWE 09:07:00 09:01:00 08:53:00 09:25:00 09:11:00
337.Wolfgang Kampel830609M21EBaekkelaget SportsklubNOR 09:25:00 09:25:00 09:35:00 09:25:00 09:41:00
338.Zala Zavrl9011122W18Orientacijski klub KomendaSLO 09:24:00 08:42:00 09:24:00 08:36:00 08:56:00
339.Zdenek Klopec889311M21 ULTIMATEDROTSLO 11:47:56 09:44:10 09:00:00
340.Zdenek Sroler7208201M65KOB TJ Sokol KunvaldCZE 09:18:00 08:38:00 08:33:00 08:30:00 09:22:00
341.Zdenko Pavlič2088835OPEN BSSD-AŠZ GAJAITA 08:37:22 08:41:23 08:35:38 08:40:17 08:33:12
342.Zoya Chernykh8638312W16Club by name of GorelovRUS 08:40:00 08:32:00 08:45:00 08:40:00 09:18:00