v
Email: Password:
Login
Register Forgot password
Alpe Adria Orienteering Cup 2019 - middle & long - WRE ->Results
Stage:
v

Pos.NameClass ClubCountry Time1 Time2 Time

M12
1.Mátyás Czigány M12 Göcsej KTFEHUN  25:20 (3) 24:59 (1) 50:19
2.Mátyás Pavlovics M12 Pécsi Vasutas SKHUN  20:00 (1) 31:42 (3) 51:42 +01:23
3.Botond Csegő Mézes M12 Göcsej KTFEHUN  24:06 (2) 28:39 (2) 52:45 +02:26
4.Jakov Boban M12 OK Ivan MerzCRO  46:16 (4) 80:25 (4) 126:41 +76:22

M14
1.Thomas Maier M14 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  19:05 (2) 18:02 (1) 37:07
2.Otto Allwinger M14 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  18:45 (1) 20:14 (2) 38:59 +01:52
3.Laurenz Egger M14 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  36:56 (4) 36:47 (3) 73:43 +36:36
4.Borna Kuzmanić M14 OK JapeticCRO  33:04 (3) 43:34 (4) 76:38 +39:31
5.Balázs Márk Bódis M14 Göcsej KTFEHUN  41:16 (5) 113:18 (5) 154:34 +117:27
Noa Kelc M14 OK JelenCRO  dns disq

M16
1.GORAN POLOJAZ M16 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  28:41 (5) 45:50 (1) 74:31
2.Natan Maj Poženel M16 Team SloveniaSLO  27:45 (4) 47:53 (2) 75:38 +01:07
3.Elias Monsberger M16 Team SteiermarkAUT  23:41 (1) 52:45 (7) 76:26 +01:55
4.Martin Jevševar M16 Team SloveniaSLO  26:45 (3) 52:47 (8) 79:32 +05:01
5.Ákos Marosi M16 Team Vas megyeHUN  30:18 (7) 49:52 (3) 80:10 +05:39
6.Marco Anselmo Di Stefano M16 LombardiaITA  31:25 (9) 49:55 (4) 81:20 +06:49
7.MATTEO MIROLO M16 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  29:05 (6) 54:55 (9) 84:00 +09:29
8.Alessandro Bedin M16 Team VenetoITA  32:37 (10) 51:25 (5) 84:02 +09:31
9.Daniel Cionoiu M16 OL-Team BayernGER  30:36 (8) 61:01 (11) 91:37 +17:06
10.Lorenzo De Biasi M16 Team VenetoITA  42:00 (13) 51:53 (6) 93:53 +19:22
11.Márton Veszelszki M16 Team Vas megyeHUN  37:11 (11) 68:57 (12) 106:08 +31:37
12.Gasperi Simone M16 Orienteering TarzoITA  50:46 (15) 74:16 (13) 125:02 +50:31
13.Juraj Vukelić M16 Team Croatia AACCRO  45:30 (14) 117:41 (15) 163:11 +88:40
14.Ozren Pevec M16 Orijentacijski klub VaraždinCRO  73:58 (16) 146:53 (16) 220:51 +146:20
Zrim Jakob M16 Team SteiermarkAUT  55:35 (10) disq
Marton Veszelszki M16 Team Vas megyeHUN  dns dns disq
Peter Brabek M16 Team SteiermarkAUT  26:20 (2) disq
Dario Vodopija M16 Team Croatia AACCRO  mp 106:22 (14) disq
Florian Voves M16 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  38:56 (12) mp disq

M18
1.Alberto Bazan M18 Team VenetoITA  29:01 (1) 49:37 (1) 78:38
2.Péter Molnár M18 Team Vas megyeHUN  32:48 (4) 49:56 (2) 82:44 +04:06
3.Domen Kavčič M18 Team SloveniaSLO  29:43 (2) 59:07 (3) 88:50 +10:12
4.Jura Kukec M18 Team Croatia AACCRO  37:02 (7) 62:25 (4) 99:27 +20:49
5.Kilian Zapf M18 Team SteiermarkAUT  37:38 (8) 64:03 (5) 101:41 +23:03
6.Domonkos Alpár M18 Team Vas megyeHUN  36:17 (6) 66:36 (6) 102:53 +24:15
7.Jan Gobec M18 Team Croatia AACCRO  35:28 (5) 68:28 (7) 103:56 +25:18
8.Matteo Mandelli M18 LombardiaITA  47:26 (11) 69:14 (8) 116:40 +38:02
9.ALESSIO JERMAN M18 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  39:22 (10) 85:29 (10) 124:51 +46:13
LUCA FONTANOT M18 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  mp 91:39 (11) disq
Brabek Peter M18 Team SteiermarkAUT  70:04 (9) disq
Davide Alban M18 Team VenetoITA  32:17 (3) mp disq
Jakob Zrim M18 Team SteiermarkAUT  39:08 (9) dns disq

M20
1.Luka Kocijan M20 Orijentacijski klub VaraždinCRO  75:27 (1) 121:43 (1) 197:10
2.Antonio Cindrić M20 OK JelenCRO  75:32 (2) 124:40 (2) 200:12 +03:02
Ivan Pasquino M20 Orijentacijski klub VaraždinCRO  118:48 (3) dnf disq

M21B
1.Aleksandar Milojković M21B OK ParacinSRB  52:02 (2) 54:59 (2) 107:01
2.Oleg Celić M21B OK VihorCRO  46:09 (1) 85:13 (3) 131:22 +24:21
3.Domagoj Delimar M21B OK KapelaCRO  69:47 (6) 89:01 (4) 158:48 +51:47
4.Dražen Dervišević M21B OK VihorCRO  64:53 (4) 102:21 (5) 167:14 +60:13
5.Dávid Pintér M21B Göcsej KTFEHUN  123:32 (7) 103:35 (6) 227:07 +120:06
Bruno Blažinč M21B OK VihorCRO  disq
Noa Kolarek M21B OK VihorCRO  54:15 (3) dnf disq
Marko Vranić M21B OK MedjimurjeCRO  54:38 (1) disq
Miran Košćica M21B OK JelenCRO  65:40 (5) disq

M21E
1.Matjaž Štanfel M21E Team Croatia AACCRO  37:16 (1) 67:47 (1) 105:03
2.Matija Razum M21E Team Croatia AACCRO  42:34 (3) 68:20 (2) 110:54 +05:51
3.Jaka Piltaver M21E Team SloveniaSLO  43:49 (4) 70:01 (3) 113:50 +08:47
4.Levente Szalay M21E Team Vas megyeHUN  42:13 (2) 74:19 (7) 116:32 +11:29
5.Philipp Schiel M21E Team SteiermarkAUT  45:27 (7) 71:46 (4) 117:13 +12:10
6.Federico Venezian M21E Team VenetoITA  44:15 (5) 73:55 (6) 118:10 +13:07
7.Leo Holper M21E Team SteiermarkAUT  46:47 (9) 72:19 (5) 119:06 +14:03
8.Simon Stanonik M21E Team SloveniaSLO  49:06 (11) 75:46 (9) 124:52 +19:49
9.Henrik Eklund M21E Team SteiermarkAUT  46:10 (8) 80:25 (10) 126:35 +21:32
10.Paride Grava M21E Team VenetoITA  44:45 (6) 87:49 (12) 132:34 +27:31
11.Zoltán Bognár M21E Team Vas megyeHUN  47:19 (10) 88:11 (13) 135:30 +30:27
12.Lobel Horvat M21E Team Croatia AACCRO  49:57 (13) 86:38 (11) 136:35 +31:32
13.NICOLO LIVA M21E FRIULI VENEZIA GIULIAITA  49:09 (12) 92:44 (15) 141:53 +36:50
14.Thomas Polster M21E CarinziaAUT  50:19 (14) 96:45 (18) 147:04 +42:01
15.Dušan Markovic M21E PSK PobedaSRB  50:23 (15) 98:36 (19) 148:59 +43:56
16.Tihomir Despetovic M21E OL-Team BayernGER  61:10 (22) 92:04 (14) 153:14 +48:11
17.Hideto Takahashi M21E UTokyoJPN  55:35 (18) 99:38 (20) 155:13 +50:10
18.Christoph Wendner M21E Team SteiermarkAUT  63:31 (25) 92:54 (16) 156:25 +51:22
19.Davor Čapeta M21E OK KapelaCRO  54:51 (17) 103:10 (22) 158:01 +52:58
20.Marko Radovanović M21E OK ParacinSRB  67:00 (28) 92:54 (16) 159:54 +54:51
21.Luka Filetin M21E Team Croatia AACCRO  59:40 (20) 103:01 (21) 162:41 +57:38
22.Fabian Janischowsky M21E OL-Team BayernGER  62:50 (24) 105:52 (23) 168:42 +63:39
23.Georg Biller M21E OL-Team BayernGER  66:07 (26) 116:41 (24) 182:48 +77:45
24.NICOLA PILOTTO M21E FRIULI VENEZIA GIULIAITA  60:39 (21) 128:12 (25) 188:51 +83:48
25.Boris Eržen M21E Team SloveniaSLO  73:34 (29) 149:46 (26) 223:20 +118:17
26.Ivan Šeperić-Grdiša M21E OK JelenCRO  92:59 (30) 165:43 (27) 258:42 +153:39
Edoardo Cortellazzi M21E LombardiaITA  59:32 (19) disq
Reimo Liiv M21E   74:25 (8) disq
Davide Martignago M21E Team VenetoITA  50:47 (16) disq
Mattia Geneletti M21E Team VenetoITA  172:13 (28) disq
Alvise Rumor M21E Team VenetoITA  62:29 (23) dns disq
Daniel Janischowsky M21E OL-Team BayernGER  dnf dns disq
Vladimir Spasić M21E OK KapelaCRO  66:22 (27) disq
Luka Ivković M21E OK SovaCRO  dns dns disq

M35
1.Michele Franco M35 Team VenetoITA  34:56 (1) 58:35 (1) 93:31
2.Edi Ocvirk M35 Team Croatia AACCRO  35:50 (2) 60:57 (2) 96:47 +03:16
3.Petar Delić M35 Team Croatia AACCRO  39:32 (3) 61:39 (3) 101:11 +07:40
4.Ralph Körner M35 OL-Team BayernGER  40:02 (4) 67:18 (6) 107:20 +13:49
5.Andreas Enborg M35 OL-Team BayernGER  45:43 (8) 61:46 (4) 107:29 +13:58
6.Goran Vodopija M35 OK KapelaCRO  40:08 (5) 68:01 (7) 108:09 +14:38
7.Bojan Jevševar M35 Team SloveniaSLO  42:15 (6) 69:53 (8) 112:08 +18:37
8.Branimir Pongrac M35 OK JapeticCRO  56:39 (11) 75:15 (10) 131:54 +38:23
9.Elan Alias M35   55:27 (10) 88:25 (13) 143:52 +50:21
10.Predrag Krstić M35 PSK PobedaSRB  52:10 (9) 106:21 (18) 158:31 +65:00
11.Ivan Bublić M35 OK KapelaCRO  57:01 (12) 102:35 (16) 159:36 +66:05
12.Tomaž Pust M35 Team SloveniaSLO  64:25 (14) 102:27 (15) 166:52 +73:21
13.Vedran Kaldi M35 OK KapelaCRO  61:09 (13) 106:46 (20) 167:55 +74:24
14.Gerrit Van De Riet M35 OK MaksimirCRO  66:39 (16) 106:25 (19) 173:04 +79:33
15.Dalibor Stankovski M35 OK JelenCRO  68:02 (17) 111:52 (21) 179:54 +86:23
16.Mathias Neumüller M35 OL-Team BayernGER  83:47 (18) 97:09 (14) 180:56 +87:25
17.Goran Rihter M35 OK KapelaCRO  84:22 (19) 126:50 (22) 211:12 +117:41
Herwig Allwinger M35 Team SteiermarkAUT  45:35 (7) disq
Davide Martignago M35 Team VenetoITA  62:05 (5) disq
Zdravko Novosel M35 OK JelenCRO  64:31 (15) disq
Helmut Lerchegger M35 Team SteiermarkAUT  mp 82:32 (12) disq
Proske Herwig M35 Team SteiermarkAUT  78:16 (11) disq
Tomislav Meštrović M35 OK KapelaCRO  mp 102:47 (17) disq
Edo Brit M35 Technion CarmelISR  mp 158:10 (23) disq
Edoardo Cortellazzi M35 LombardiaITA  72:35 (9) disq

M45
1.Roland Pin M45 Team VenetoITA  33:07 (1) 49:05 (1) 82:12
2.Gabor Pataki M45 Pécsi Vasutas SKHUN  34:15 (2) 50:35 (2) 84:50 +02:38
3.Aleš Poljanšek M45 Team SloveniaSLO  34:46 (3) 57:05 (3) 91:51 +09:39
4.Josef Polster M45 CarinziaAUT  36:21 (6) 63:55 (6) 100:16 +18:04
5.Jozsef Varga M45 Team ZalaHUN  36:10 (5) 67:23 (8) 103:33 +21:21
6.Damir Gobec M45 Team Croatia AACCRO  38:45 (7) 65:33 (7) 104:18 +22:06
7.Tibor Sólyom Mézes M45 Team ZalaHUN  46:36 (12) 58:36 (5) 105:12 +23:00
8.Robert Orehoci M45 Team Croatia AACCRO  38:57 (8) 68:12 (9) 107:09 +24:57
9.Damir Miljković M45 OK JelenCRO  35:51 (4) 76:25 (11) 112:16 +30:04
10.Günter Kradischnig M45 Team SteiermarkAUT  41:23 (11) 72:16 (10) 113:39 +31:27
11.Gheorghe Cionoiu M45 OL-Team BayernGER  56:03 (15) 90:35 (12) 146:38 +64:26
12.Bojan Vukelić M45 OK MaksimirCRO  70:03 (19) 101:27 (13) 171:30 +89:18
13.Aleš Borštnik M45 Team SloveniaSLO  53:14 (14) 122:55 (14) 176:09 +93:57
14.Hrvoje Dasović M45 OK KapelaCRO  59:29 (16) 128:46 (15) 188:15 +106:03
15.Domagoj Pavlin M45 OK VihorCRO  65:10 (18) 142:34 (16) 207:44 +125:32
16.Miodrag Truhlaž M45 OK SovaCRO  106:01 (20) 148:29 (17) 254:30 +172:18
Balázs Dr. Müller M45 Zselici TájfutókHUN  47:16 (13) disq
Milivoj Uroic M45 OK MaksimirCRO  62:47 (17) disq
Zoltán Szerdahelyi M45 Team Vas megyeHUN  39:26 (9) disq
Vladimir Trivunović M45 OK SovaCRO  mp dns disq
Allwinger Herwig M45 Team SteiermarkAUT  57:49 (4) disq
Herwig Proske M45 Team SteiermarkAUT  40:18 (10) disq

M50
1.Gábor Pavlovics M50 Pécsi Vasutas SKHUN  27:27 (1) 44:15 (1) 71:42
2.Slobodan Radovanovic M50 SK MAGIC MAPSRB  31:24 (2) 54:03 (2) 85:27 +13:45
3.Srdjan Djidji Markovic M50 PSK PobedaSRB  42:02 (4) 99:46 (3) 141:48 +70:06
4.Ewald Glatz M50 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  39:27 (3) 111:52 (4) 151:19 +79:37
Krešo Špoljar M50 OK KapelaCRO  82:07 (5) mp disq
Vujadin Žagar M50 Vujketove vevericeSRB  dns dns disq

M55
1.Tóth Jenő M55 PVM PécsHUN  46:35 (2) 46:59 (1) 93:34
2.Darko Merunka M55 OK MaksimirCRO  45:53 (1) 51:00 (2) 96:53 +03:19
3.János Ortmann M55 POEÜ SKHUN  51:22 (3) 54:18 (3) 105:40 +12:06
4.Saša Horvat M55 OK MaksimirCRO  52:33 (4) 68:21 (4) 120:54 +27:20
Csongor Arató M55 POEÜ SKHUN  54:18 (5) disq
Roman Sladič M55 Škofjeloški orientacijski klubSLO  63:04 (6) dns disq
Ivo Lukačić M55   75:57 (7) disq

M60
1.Dario Štambuk M60 OK Ivan MerzCRO  32:29 (1) 46:43 (1) 79:12
2.Bugar Jozsef M60 BÖFHUN  44:19 (2) 62:44 (2) 107:03 +27:51
3.István Fluck M60 PVM PécsHUN  54:22 (3) 72:07 (3) 126:29 +47:17
4.Gyorgy Varga M60 POEÜ SKHUN  69:42 (4) 86:41 (4) 156:23 +77:11
5.Radovan Čepelak M60 OK MaksimirCRO  132:39 (6) 165:36 (5) 298:15 +219:03
Endre Kiss Dr. M60 PVM PécsHUN  96:18 (5) mp disq

OPEN L
1.Bože Đipalo OPEN L OK BjelovarCRO  61:13 (2) 70:19 (1) 131:32
2.Željko Belaj OPEN L OK BjelovarCRO  71:29 (3) 80:30 (2) 151:59 +20:27
Mattia Geneletti OPEN L Team VenetoITA  53:10 (1) disq

OPEN S
Jure Rako OPEN S OK VihorCRO  84:29 (2) disq
Viktoria Löfgren OPEN S   57:52 (1) disq

W10
1.Sara Delić W10 OK JelenCRO  23:29 (1) 45:33 (2) 69:02
2.Dora Delić W10 OK JelenCRO  27:25 (2) 42:40 (1) 70:05 +01:03

W12
1.Emma Czigány W12 Göcsej KTFEHUN  18:14 (1) 31:49 (1) 50:03
2.Sarolta Müller W12 Zselici TájfutókHUN  21:30 (2) 34:52 (2) 56:22 +06:19
Boglárka Szabó W12 Göcsej KTFEHUN  43:56 (4) disq
Anikó Kovács W12 Göcsej KTFEHUN  52:35 (4) mp disq
Anna Wünsch W12 Zselici TájfutókHUN  mp 39:36 (3) disq
Paola Rako W12 OK VihorCRO  33:17 (3) disq

W14
1.Luca Czebei W14 Göcsej KTFEHUN  49:18 (1) 54:37 (1) 103:55
Iva Balaban W14 OK SovaCRO  dns dns disq
Lucija Marijela Štambuk W14 OK Ivan MerzCRO  mp dns disq

W16
1.Katja Babič W16 Team SloveniaSLO  30:29 (1) 34:14 (1) 64:43
2.Teja Tušar W16 Team SloveniaSLO  31:02 (2) 37:44 (2) 68:46 +04:03
3.Tina Kern W16 Team SloveniaSLO  42:55 (6) 40:15 (3) 83:10 +18:27
4.Zdenka Petra Štambuk W16 Team Croatia AACCRO  38:24 (3) 49:28 (5) 87:52 +23:09
5.STELLA CIGNINI W16 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  43:28 (7) 45:53 (4) 89:21 +24:38
6.Giulia Gambini W16 Team VenetoITA  42:26 (5) 54:08 (6) 96:34 +31:51
7.LUNA HENRY W16 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  45:02 (8) 61:21 (8) 106:23 +41:40
8.Valentina Cazzaniga W16 LombardiaITA  50:51 (9) 59:30 (7) 110:21 +45:38
9.Dora Vukelić W16 Team Croatia AACCRO  40:18 (4) 77:41 (9) 117:59 +53:16
10.Chiarin Kalawoti W16 Team VenetoITA  85:08 (12) 89:23 (10) 174:31 +109:48
11.Christina Deutsch W16 Team SteiermarkAUT  66:52 (11) 125:48 (11) 192:40 +127:57
Ana Balaban W16 OK SovaCRO  dns dns disq
Karin Pust W16 Team SloveniaSLO  51:04 (10) mp disq

W18
1.Boróka Werner W18 Pécsi Vasutas SKHUN  27:50 (1) 44:51 (1) 72:41
2.Olga Jerković Perić W18 Team Croatia AACCRO  31:09 (4) 50:26 (2) 81:35 +08:54
3.Guenda Zaffanella W18 LombardiaITA  30:52 (2) 58:20 (5) 89:12 +16:31
4.Júlia Müller W18 Zselici TájfutókHUN  30:57 (3) 62:10 (7) 93:07 +20:26
5.Fanni Pásti W18 Team Vas megyeHUN  38:40 (11) 56:19 (3) 94:59 +22:18
6.Lara Virag Pataki W18 Pécsi Vasutas SKHUN  36:59 (10) 63:12 (8) 100:11 +27:30
7.Deja Razpet W18 Team SloveniaSLO  34:24 (8) 67:05 (9) 101:29 +28:48
8.Zala Zavrl W18 Team SloveniaSLO  34:08 (7) 68:48 (10) 102:56 +30:15
9.IRIS PECORARI W18 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  32:45 (5) 71:14 (11) 103:59 +31:18
10.ARIANNA PATINI W18 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  47:28 (14) 56:49 (4) 104:17 +31:36
11.Zala Serženta Seljak W18 Team SloveniaSLO  36:15 (9) 73:24 (12) 109:39 +36:58
12.Ana Pia Pogačar W18 Team SloveniaSLO  38:44 (12) 77:37 (13) 116:21 +43:40
13.Paula Pavlin W18 Team Croatia AACCRO  39:00 (13) 79:02 (14) 118:02 +45:21
14.Aileen Johnson W18 Team SteiermarkAUT  52:05 (15) 83:24 (15) 135:29 +62:48
Elisa De Colle W18 Team VenetoITA  58:58 (6) disq
Lisbeth Liiv W18   54:33 (16) dnf disq
Sara Mondin W18 Team VenetoITA  33:48 (6) disq

W20
Sara Ivković W20 OK SovaCRO  dns dns disq

W21B
1.Olga Müller W21B Zselici TájfutókHUN  43:01 (3) 37:59 (2) 81:00
2.Gabrijela Baburek W21B OK JapeticCRO  55:21 (6) 45:05 (3) 100:26 +19:26
3.Ines Kos W21B OK KapelaCRO  40:58 (2) 62:11 (6) 103:09 +22:09
4.Ana Delić W21B OK JelenCRO  53:09 (4) 75:26 (9) 128:35 +47:35
5.Lana Gerjević W21B OK KapelaCRO  54:57 (5) 76:39 (10) 131:36 +50:36
6.Ivana Mahečić W21B OK KapelaCRO  80:07 (8) 54:22 (4) 134:29 +53:29
7.Anita Sem W21B OK VihorCRO  67:46 (7) 70:17 (8) 138:03 +57:03
8.Doroteja Držaić W21B OK MaksimirCRO  110:10 (10) 56:00 (5) 166:10 +85:10
9.Zvjezdana Govedarica W21B OK JapeticCRO  123:38 (11) 67:53 (7) 191:31 +110:31
Violeta Čalić W21B OK VihorCRO  mp 78:28 (11) disq
Željka Fištrek W21B OK KapelaCRO  40:47 (1) disq
Sabina Rako W21B OK VihorCRO  108:46 (9) disq
Nastasia Melmajer W21B OK SovaCRO  dns dns disq
Kristiina Vinkel W21B Orienteerumisklubi WestEST  23:53 (1) disq
Sandra Latinger W21B OK KapelaCRO  mp dnf disq
Carmen Marko W21B Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  dns disq

W21E
1.Mojca Flerin Drevenšek W21E Team SloveniaSLO  45:15 (5) 62:35 (1) 107:50
2.Jessica Luccheta W21E Team VenetoITA  43:03 (4) 67:18 (2) 110:21 +02:31
3.Maria Lange W21E OL-Team BayernGER  41:45 (1) 68:52 (3) 110:37 +02:47
4.Nuša Jeram W21E Team SloveniaSLO  42:16 (2) 71:22 (4) 113:38 +05:48
5.Anna Lueger W21E Team SteiermarkAUT  42:53 (3) 75:14 (8) 118:07 +10:17
6.Ana Tišljar W21E Team Croatia AACCRO  45:42 (6) 74:32 (6) 120:14 +12:24
7.Marei Lehner W21E OL-Team BayernGER  50:12 (9) 72:23 (5) 122:35 +14:45
8.Linda Indola W21E OL-Team BayernGER  48:38 (8) 81:22 (10) 130:00 +22:10
9.Júlia Juhász W21E Team Vas megyeHUN  57:06 (13) 84:33 (11) 141:39 +33:49
10.Magdalena Standhantiger W21E Team SteiermarkAUT  55:38 (12) 92:12 (12) 147:50 +40:00
11.Viktoria Knauder W21E Team SteiermarkAUT  72:11 (20) 78:15 (9) 150:26 +42:36
12.VALENTINA GRAMACCIA W21E FRIULI VENEZIA GIULIAITA  55:14 (11) 97:38 (13) 152:52 +45:02
13.Polona Jezeršek W21E Team SloveniaSLO  60:25 (15) 106:32 (17) 166:57 +59:07
14.Ana Beblek W21E OK JelenCRO  66:10 (19) 103:17 (15) 169:27 +61:37
15.Barbara Császár W21E Team ZalaHUN  73:10 (22) 98:45 (14) 171:55 +64:05
16.Johanna Eperke Kiss W21E Team Vas megyeHUN  63:40 (18) 109:42 (18) 173:22 +65:32
17.Julia Penzkofer W21E OL-Team BayernGER  63:15 (17) 111:26 (19) 174:41 +66:51
18.KARIN CESCON W21E FRIULI VENEZIA GIULIAITA  72:14 (21) 106:21 (16) 178:35 +70:45
Josefin Bengtsson W21E IF Thor OrienteringSWE  48:00 (7) disq
Iva Štambuk W21E Team Croatia AACCRO  55:11 (10) mp disq
Sara Mondin W21E Team VenetoITA  75:10 (7) disq
Nola Jandrečić W21E Team Croatia AACCRO  59:53 (14) mp disq
Mirja Pavić W21E Team Croatia AACCRO  dns dns disq
Elisa De Colle W21E Team VenetoITA  60:43 (16) disq

W35
1.Ana Pribaković Borštnik W35 Team SloveniaSLO  38:45 (2) 57:06 (2) 95:51
2.Anna Enborg W35 OL-Team BayernGER  45:04 (6) 50:53 (1) 95:57 +00:06
3.CLIZIA ZAMBIASI W35 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  38:22 (1) 62:17 (4) 100:39 +04:48
4.Éva Császár W35 Team ZalaHUN  40:35 (4) 61:09 (3) 101:44 +05:53
5.Judit Allwinger W35 Team SteiermarkAUT  41:52 (5) 64:06 (5) 105:58 +10:07
6.Francesca Uliana W35 Team VenetoITA  40:16 (3) 71:23 (6) 111:39 +15:48
7.Sabina Seražin Korper W35 OK JelenCRO  50:08 (9) 85:23 (8) 135:31 +39:40
8.Irena Čorko Meštrović W35 Team Croatia AACCRO  53:37 (11) 85:27 (9) 139:04 +43:13
9.Francesca Terren W35 Team VenetoITA  49:55 (8) 90:08 (10) 140:03 +44:12
10.Anita Tajnai W35 Team Vas megyeHUN  60:17 (12) 90:42 (11) 150:59 +55:08
11.Ana Plavčak W35 Team SloveniaSLO  51:56 (10) 100:24 (12) 152:20 +56:29
12.Teresa Burrell W35 OL-Team BayernGER  47:04 (7) 145:39 (14) 192:43 +96:52
13.ELENA SNIDERO W35 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  64:56 (13) 136:00 (13) 200:56 +105:05
14.Maja Kušt W35 OK VihorCRO  83:56 (15) 150:34 (15) 234:30 +138:39
Vera Waschnig W35 Team SteiermarkAUT  80:01 (14) dns disq
Martina Bedeković Tanković W35 Team Croatia AACCRO  mp 72:21 (7) disq
Aida Krkić Drobić W35 OK KapelaCRO  91:41 (16) dns disq
Bernadett Czebeiné Nemes W35 Team ZalaHUN  103:07 (17) dnf disq

W45
1.Anica Hribar W45 Team SloveniaSLO  38:59 (1) 58:05 (1) 97:04
2.Sylvia Glatz W45 Team SteiermarkAUT  44:35 (3) 59:38 (2) 104:13 +07:09
3.Tünde Allwinger W45 Team SteiermarkAUT  45:41 (4) 60:19 (3) 106:00 +08:56
4.Ivana Gobec W45 Team Croatia AACCRO  40:36 (2) 65:41 (5) 106:17 +09:13
5.Dunja Van De Riet W45 Team Croatia AACCRO  52:40 (7) 65:37 (4) 118:17 +21:13
6.NADIA VAN BUUREN W45 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  52:19 (6) 66:00 (6) 118:19 +21:15
7.CRISTINA RUINI W45 FRIULI VENEZIA GIULIAITA  51:42 (5) 67:00 (7) 118:42 +21:38
8.Beatrix Kiss-Geosits W45 Team Vas megyeHUN  55:58 (9) 72:41 (8) 128:39 +31:35
9.Adrienne Ajkai W45 POEÜ SKHUN  55:27 (8) 80:39 (9) 136:06 +39:02
10.Višnja Kabalin Borenić W45 OK MaksimirCRO  56:22 (10) 91:15 (10) 147:37 +50:33
11.Ivana Kuzmanić W45 OK JapeticCRO  60:57 (11) 97:08 (11) 158:05 +61:01
12.Michaela Cionoiu W45 OL-Team BayernGER  68:05 (12) 108:02 (13) 176:07 +79:03
13.Edit Czigányné Bancsik W45 Team ZalaHUN  86:24 (13) 99:44 (12) 186:08 +89:04
14.Željka Miljković W45 OK VihorCRO  90:52 (14) 118:47 (14) 209:39 +112:35
Mónika Szabó-horváth W45 Team ZalaHUN  92:33 (15) dnf disq

W50
1.Marianna Tóth W50 PVM PécsHUN  49:04 (1) 54:41 (1) 103:45
2.Fridrich Ágnes W50 PVM PécsHUN  49:34 (2) 65:27 (2) 115:01 +11:16
3.Kraintz Evelyn W50 OK MaksimirCRO  60:53 (3) 104:05 (4) 164:58 +61:13
4.Srebrenka Vuk W50 OK KapelaCRO  71:03 (4) 103:16 (3) 174:19 +70:34
5.Mirjana Horvat W50 OK MaksimirCRO  113:31 (5) 123:37 (5) 237:08 +133:23

W55
1.Mary Healy W55 GENIRL  47:16 (1) 44:34 (3) 91:50
2.Jenei Margit W55 BÖFHUN  53:51 (3) 39:13 (1) 93:04 +01:14
3.Éva Mező W55 PVM PécsHUN  51:18 (2) 42:20 (2) 93:38 +01:48
4.Branka Fabek W55 OK JapeticCRO  63:08 (4) 57:58 (4) 121:06 +29:16
5.Željka Vendler Čepelak W55 OK MaksimirCRO  83:18 (5) 70:37 (5) 153:55 +62:05
Elisabeth Steinlechner W55 Steirischer OrientierungslaufverbandAUT  dns disq