Orange MTBO Cup (SOL3, SOL4) & MTBO World Masters Series->Start times by clubs (number of entries: 169)
|
1. | Arnulf Grum | 8654100 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
12:19:00 |
2. | Helmut Grassinger | 8300021 | M60 | | |
13:05:00 |
11:35:00 |
3. | Marko Žagar | 8654108 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
4. | Rok Smrke | 8035510 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
5. | Sergej Kovač | 8654091 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
|
6. | Stefan Pfister | 8626969 | M50 | | |
14:07:00 |
12:37:00 |
7. | Uroš Kostelac | 8654104 | OPEN SHORT | | |
13:00:00 |
12:03:00 |
Amfibija |
1. | Blaz Urbanija | 8654092 | M40 | Amfibija | SLO |
13:18:00 |
12:53:00 |
ASCÖ OLC Ebenthal |
1. | Curt Maier | 8036036 | M70 | ASCÖ OLC Ebenthal | AUT |
13:34:00 |
12:22:00 |
G.S. Pavione |
1. | Fabiano Bettega | 8670980 | M21 ELITE | G.S. Pavione | ITA |
13:47:00 |
12:12:00 |
2. | Piero Turra | 8670982 | M21 ELITE | G.S. Pavione | ITA |
13:29:00 |
12:18:00 |
Gruppe Orientierungs-Sport Harzberg / Bad Vöslau / Lower Austria |
1. | Michael Melcher | 8160262 | M60 | Gruppe Orientierungs-Sport Harzberg / Bad Vöslau / Lower Austria | AUT |
13:11:00 |
12:23:00 |
HSV Aigen |
1. | Wolf Eberle | 8161245 | M70 | HSV Aigen | AUT |
13:49:00 |
12:34:00 |
HSV Feldbach |
1. | Johann Luttenberger | 8008083 | M60 | HSV Feldbach | AUT |
13:02:00 |
12:25:00 |
2. | Marie Luise Luttenberger | 8108083 | W60 | HSV Feldbach | AUT |
14:21:00 |
11:35:00 |
HSV Langenlebarn |
1. | Hubert Lukaseder | 8400021 | M70 | HSV Langenlebarn | AUT |
13:52:00 |
12:48:00 |
HSV OL Wiener Neustadt |
1. | Andreas Hochreiter | 8121259 | M60 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:14:00 |
11:53:00 |
2. | Bernhard Koiser | 8400087 | M21 SHORT | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:13:00 |
12:17:00 |
3. | Elisabeth Kirchmeir | 8030766 | W50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:22:00 |
12:28:00 |
4. | Emma Stockmayer | 8444421 | KIDS | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:00:00 |
11:30:00 |
5. | Harald Lipphart-Kirchmei. | 8120667 | M50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:52:00 |
12:29:00 |
6. | Josefin Stockmayer | 8116117 | W40 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:53:00 |
12:29:00 |
7. | Lina Stockmayer | 8224227 | W14 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:03:00 |
12:16:00 |
8. | Manfred Stockmayer | 8631100 | M50 | HSV OL Wiener Neustadt | AUT |
13:07:00 |
11:51:00 |
HSV Pinkafeld |
1. | Jankó Tamás | 8300958 | M60 | HSV Pinkafeld | AUT |
13:29:00 |
12:11:00 |
2. | Wolfgang Gartlgruber | 8115115 | M60 | HSV Pinkafeld | AUT |
13:23:00 |
12:15:00 |
Kamniški orientacijski klub |
1. | Mojca Flerin Drevenšek | 8654097 | W21 ELITE | Kamniški orientacijski klub | SLO |
13:43:00 |
12:49:00 |
LZ Omaha |
1. | Robert Benedek | 8080648 | M70 | LZ Omaha | AUT |
13:16:00 |
12:26:00 |
Mariborski OK |
1. | Boris Bauman | 8673167 | M50 | Mariborski OK | SLO |
14:13:00 |
12:09:00 |
MTBO Hungary |
1. | Ágoston Fekete | | M21 ELITE | MTBO Hungary | HUN |
13:35:00 |
12:42:00 |
2. | Anna Füzy | 8180976 | W21 ELITE | MTBO Hungary | HUN |
13:10:00 |
12:43:00 |
3. | László Deseő | 8130343 | M70 | MTBO Hungary | HUN |
13:04:00 |
12:52:00 |
4. | Noémi Benke | | W40 | MTBO Hungary | HUN |
13:56:00 |
12:17:00 |
5. | Véber Balázs | 8112811 | BEGINNERS | MTBO Hungary | HUN |
13:00:00 |
11:30:00 |
6. | Véber Dominik | 8282882 | M14 | MTBO Hungary | HUN |
13:06:00 |
11:56:00 |
MTBO Team GB |
1. | Karena Hanley | 8218128 | W50 | MTBO Team GB | GBR |
13:55:00 |
13:08:00 |
2. | Keith Dawson | 8484828 | M60 | MTBO Team GB | GBR |
13:08:00 |
12:07:00 |
3. | Mark Stodgell | 8645277 | M50 | MTBO Team GB | GBR |
13:34:00 |
11:49:00 |
Naturfrende Wien |
1. | Barbara Kastner | 8105105 | W50 | Naturfrende Wien | AUT |
13:37:00 |
13:10:00 |
Naturfreunde Linz |
1. | Martin Fürnkranz | 8654105 | M21 ELITE | Naturfreunde Linz | AUT |
13:32:00 |
12:26:00 |
Naturfreunde Villach Orienteering |
1. | Georg Koffler | 8003515 | M21 ELITE | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:38:00 |
12:30:00 |
2. | Katja Walther | 8170678 | W21 ELITE | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:31:00 |
12:57:00 |
3. | Louis Walther | 8091402 | M14 | Naturfreunde Villach Orienteering | AUT |
13:12:00 |
11:46:00 |
OC Fürstenfeld |
1. | Joachim Friessnig | 8133113 | M60 | OC Fürstenfeld | AUT |
13:35:00 |
11:57:00 |
O'Jura |
1. | Daria Niggli | 8390000 | W40 | O'Jura | FRA |
14:02:00 |
12:01:00 |
2. | Jurg Niggli | 8201167 | M50 | O'Jura | FRA |
13:46:00 |
12:33:00 |
OK Azimut |
1. | Andraž Drešček | 8031292 | M35 | OK Azimut | SLO |
14:11:00 |
11:44:00 |
2. | Beno Bizjak | 8031293 | M14 | OK Azimut | SLO |
|
11:52:00 |
3. | Boštjan Bizjak | 8031294 | M21 SHORT | OK Azimut | SLO |
14:40:00 |
12:11:00 |
4. | Božo Bizjak | 8031296 | M16 | OK Azimut | SLO |
14:07:00 |
12:40:00 |
5. | Julija Bizjak | 8031290 | W14 | OK Azimut | SLO |
13:24:00 |
12:20:00 |
6. | Nea Eržen | 8031295 | W18 | OK Azimut | SLO |
14:13:00 |
12:56:00 |
7. | Nika Eržen | 8031297 | W14 | OK Azimut | SLO |
13:18:00 |
12:10:00 |
8. | Valentin Eržen | 8031291 | M21 SHORT | OK Azimut | SLO |
14:31:00 |
12:23:00 |
OK SK |
1. | Igor Bončina | 8031283 | OPEN SHORT | OK SK | SLO |
|
11:45:00 |
OK Slovenj Gradec |
1. | Aljoša Andrejc | 8277083 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:03:00 |
11:54:00 |
2. | Andraž Miheljak | 8654095 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:42:00 |
11:50:00 |
3. | Blaž Miheljak | 8031285 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:36:00 |
13:01:00 |
4. | David Andrejc | 8031278 | M21 SHORT | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:25:00 |
12:31:00 |
5. | Ema Pika Raj | 8277077 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
|
12:12:00 |
6. | Frida Mezga | 8654111 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:36:00 |
12:08:00 |
7. | Gregor Andrejc | 8277082 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:48:00 |
12:45:00 |
8. | Gregor Raj | 8277081 | M40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:27:00 |
12:57:00 |
9. | Ida Antonija Raj | 8277078 | W10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:14:00 |
11:38:00 |
10. | Inga Markovič | 8031284 | W10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:08:00 |
11:34:00 |
11. | Irena Balažič | 8031289 | W60 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:30:00 |
11:37:00 |
12. | Jaka Cesar | 8031282 | M21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:59:00 |
12:06:00 |
13. | Katka Šoster | 8031287 | W21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:49:00 |
11:47:00 |
14. | Lenart Andrejc | 8031286 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:30:00 |
11:58:00 |
15. | Lili Ivana Raj | 8277075 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:48:00 |
12:18:00 |
16. | Luka Rožič | | M10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:02:00 |
11:32:00 |
17. | Maja Visinski Andrejc | 8277084 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:14:00 |
11:31:00 |
18. | Marko Dudić | 8277076 | M50 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:37:00 |
13:03:00 |
19. | Mirko Vodovnik | 8654109 | M60 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:41:00 |
11:47:00 |
20. | Miša Andrejc | 8654107 | W14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:57:00 |
12:04:00 |
21. | Nastja Raj | 8277080 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:20:00 |
12:33:00 |
22. | Petja Balažič | 8654114 | W35 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:55:00 |
11:53:00 |
23. | Tanja Mezga | 8277079 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:29:00 |
12:09:00 |
24. | Tejo Gaber Raj | 8031288 | M10 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:05:00 |
|
25. | Tevž Miheljak | 8031280 | M16 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:01:00 |
13:12:00 |
26. | Urška Kordiš Miheljak | 8654110 | W40 | OK Slovenj Gradec | SLO |
14:26:00 |
11:55:00 |
27. | Vidjan Lenart | 8031281 | M14 | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:54:00 |
11:48:00 |
28. | Žiga Andrejc | 8031279 | M21 ELITE | OK Slovenj Gradec | SLO |
13:56:00 |
12:38:00 |
OL Kufstein |
1. | Bernhard Kogler | 8280386 | M21 ELITE | OL Kufstein | AUT |
13:26:00 |
12:08:00 |
2. | Duncan Mair | 8140306 | M18 | OL Kufstein | AUT |
13:01:00 |
12:45:00 |
3. | Lucy Mair | 8181977 | W40 | OL Kufstein | AUT |
14:05:00 |
12:21:00 |
4. | Martina Kogler | 8150560 | W60 | OL Kufstein | AUT |
14:27:00 |
11:39:00 |
OLC Graz |
1. | Ewald Glatz | 8100007 | M50 | OLC Graz | AUT |
13:22:00 |
12:15:00 |
2. | Günter Kradischnig | 8611028 | M60 | OLC Graz | AUT |
13:20:00 |
12:13:00 |
3. | Sylvia Glatz | 8005003 | W50 | OLC Graz | AUT |
13:46:00 |
13:04:00 |
4. | Walter Dravetz | 8230954 | M60 | OLC Graz | AUT |
14:35:00 |
11:43:00 |
OLG Ströck Wien |
1. | Fabian Strauss | 8668172 | M14 | OLG Ströck Wien | AUT |
13:09:00 |
11:42:00 |
2. | Michael Pölzelbauer | 8120970 | M50 | OLG Ströck Wien | AUT |
13:40:00 |
12:55:00 |
OLKFV bobomap |
1. | Gaby Finder | 8062865 | W50 | OLKFV bobomap | AUT |
13:10:00 |
13:00:00 |
OLT Transdanubien |
1. | Benjamin Gaudernak | 8251002 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:23:00 |
12:40:00 |
2. | Hannes Hnilica | 8070504 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:17:00 |
12:36:00 |
3. | Jana Hnilica | 8240102 | W21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:16:00 |
13:01:00 |
4. | Martin Illig | 8122609 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:41:00 |
12:46:00 |
5. | Michael Gaudernak | 8200029 | E-BIKE | OLT Transdanubien | AUT |
13:09:00 |
12:49:00 |
6. | Michaela Gigon | 8177771 | W21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:25:00 |
12:07:00 |
7. | Sonja Hnilica | 8050268 | W50 | OLT Transdanubien | AUT |
13:43:00 |
12:46:00 |
8. | Thomas Hnilica | 8171068 | M40 | OLT Transdanubien | AUT |
13:03:00 |
13:07:00 |
9. | Thomas Klimo | 8100379 | M21 ELITE | OLT Transdanubien | AUT |
13:44:00 |
12:32:00 |
OLZentrum Union Waldviertel |
1. | Paul Grün | 8080454 | M60 | OLZentrum Union Waldviertel | AUT |
13:32:00 |
11:39:00 |
Oricuneo |
1. | Giuseppe Anfossi | 8002591 | M80 | Oricuneo | ITA |
13:11:00 |
11:41:00 |
Orientacijski klub Komenda |
1. | Ajda Jarc | 8654098 | W14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:39:00 |
12:06:00 |
2. | Andrej Jarc | 8654094 | M40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:15:00 |
12:55:00 |
3. | Andrej Korelc | 8632334 | M50 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:28:00 |
11:55:00 |
4. | Anže Kölner | 8632323 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:07:00 |
12:36:00 |
5. | Barbara Jolič | 8632315 | W21 ELITE | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
13:05:00 |
6. | Blaž Kölner | 8280028 | M35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:17:00 |
11:46:00 |
7. | Brina Kölner | 8632312 | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:13:00 |
12:24:00 |
8. | Drejc Malus | 8632316 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:16:00 |
12:50:00 |
9. | Ela Kostelac | 8632308 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
10. | Elena Gombač Šuc | 8632311 | W21 SHORT | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:25:00 |
13:02:00 |
11. | Enej Šuc | 8632333 | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:15:00 |
11:44:00 |
12. | Franc Malus | 8632313 | M35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:14:00 |
11:42:00 |
13. | Irena Hacin Kölner | 8632307 | W35 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:01:00 |
12:21:00 |
14. | Jaka Seljak | 8632317 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:19:00 |
13:06:00 |
15. | Jakob Erjavec | | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:21:00 |
|
16. | Jure Zmrzlikar | 8632321 | M21 ELITE | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
11:38:00 |
17. | Karin Pust | 8632329 | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:28:00 |
13:14:00 |
18. | Luka Seljak | 8011033 | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:16:00 |
12:27:00 |
19. | Maja Prosen | 8632318 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:11:00 |
12:35:00 |
20. | Nadia van Buuren | 8123888 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:17:00 |
11:49:00 |
21. | Nejc Turk | | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:10:00 |
12:01:00 |
22. | Neža Jarc | 8632328 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
23. | Ožbej Malus | 8632335 | M16 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:22:00 |
12:44:00 |
24. | Petra Stojan | 8654093 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:01:00 |
|
25. | Silvo Babič | 8632324 | M50 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:34:00 |
12:05:00 |
26. | Teja Šuc | 8632319 | W14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:33:00 |
12:02:00 |
27. | Tilen Zupan | | M18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:22:00 |
12:39:00 |
28. | Timotej Šuc | 8632309 | M21 SHORT | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:43:00 |
12:35:00 |
29. | Tina Močnik | 8632322 | W40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:32:00 |
12:39:00 |
30. | Tomaž Pust | 8200080 | M40 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
14:30:00 |
13:13:00 |
31. | Ula Kostelac | 8632332 | KIDS | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:00:00 |
11:30:00 |
32. | Val Jarc | 8632314 | M14 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
13:27:00 |
11:40:00 |
33. | Vita Malus | | W18 | Orientacijski klub Komenda | SLO |
|
13:20:00 |
Orientacijski Klub Polaris |
1. | Blaž Petrovič | 8654106 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
14:05:00 |
12:10:00 |
2. | Dušan Petrovič | 8300088 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:21:00 |
12:51:00 |
3. | Gašper Petrovič | 8654101 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
|
12:24:00 |
4. | Jan Šalamun | 8654112 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:53:00 |
12:14:00 |
5. | Miha Škarabot | 8654096 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:33:00 |
12:47:00 |
6. | Miro Šalamun | 8223226 | M21 ELITE | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
14:02:00 |
12:34:00 |
7. | Valter Foški | 8654099 | M40 | Orientacijski Klub Polaris | SLO |
13:42:00 |
13:05:00 |
Orienteering Klosterneuburg |
1. | Heimo Brenner | 8150267 | M50 | Orienteering Klosterneuburg | AUT |
14:19:00 |
12:19:00 |
2. | Monika Heindl | 8280504 | W50 | Orienteering Klosterneuburg | AUT |
13:40:00 |
12:58:00 |
Orienteering Piné A.S.D. |
1. | Franco Traversi Montani | 8627045 | M40 | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
13:06:00 |
13:03:00 |
2. | Michele Traversi Montani | 8237794 | M21 ELITE | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
13:20:00 |
12:22:00 |
3. | Stefano Martinatti | 8004456 | M18 | Orienteering Piné A.S.D. | ITA |
14:04:00 |
11:57:00 |
ÖTK - Wien |
1. | Kinde Kálmań | 8019680 | M50 | ÖTK - Wien | AUT |
13:04:00 |
11:45:00 |
2. | Sändor Hidas | 8120248 | M70 | ÖTK - Wien | AUT |
13:31:00 |
12:30:00 |
3. | Tibor Molnár | 8664650 | M50 | ÖTK - Wien | AUT |
13:28:00 |
12:41:00 |
4. | Vajda Péter | 8012262 | M40 | ÖTK - Wien | AUT |
13:12:00 |
12:43:00 |
Punto K Orienteering ASD |
1. | Franca Crevatin | | W60 | Punto K Orienteering ASD | ITA |
14:24:00 |
11:31:00 |
2. | Lea Biasutti | 8217898 | W40 | Punto K Orienteering ASD | ITA |
13:59:00 |
12:37:00 |
Semiperdo Orienteering Maniago |
1. | Clizia Zambiasi | 8088086 | W40 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
14:08:00 |
12:31:00 |
2. | Danilo Gramaccia | 8004752 | M60 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:17:00 |
11:59:00 |
3. | Iris Aurora Pecorari | 8004754 | W21 ELITE | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:37:00 |
12:03:00 |
4. | Luca Patini | 8020260 | M50 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:19:00 |
12:59:00 |
5. | Paolo Pradolin | 8003360 | M50 | Semiperdo Orienteering Maniago | ITA |
13:58:00 |
12:25:00 |
Škofjeloški orientacijski klub |
1. | Ana Plavčak | 8654115 | W21 SHORT | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
12:54:00 |
2. | Boris Eržen | 8654103 | M40 | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
12:41:00 |
3. | Izabela Eržen | 8654102 | KIDS | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
|
11:30:00 |
4. | Uroš Cankar | 8654113 | M21 ELITE | Škofjeloški orientacijski klub | SLO |
14:08:00 |
12:20:00 |
Soproni MAFC |
1. | Anna Szlávy | 8110660 | W50 | Soproni MAFC | HUN |
13:28:00 |
12:32:00 |
2. | Imre Tama | 8300077 | OPEN SHORT | Soproni MAFC | HUN |
13:00:00 |
11:41:00 |
3. | Lajos Plájer | 8110661 | M60 | Soproni MAFC | HUN |
13:38:00 |
12:05:00 |
WATV |
1. | Herwig Hierzegger | | BEGINNERS | WATV | AUT |
13:00:00 |
|